31.5.14

Dzień Dziecka od kuchni :)Nasze dzieci świetnie odnajdują się w kuchni. Mój synek często pomaga mi w gotowaniu. Jego ulubionym zajęciem jest rozbijanie kotletów :) potrafi sam zrobić naleśniki i koktajl truskawkowy. Kiedy był małym chłopcem uwielbiał wycinanie i malowanie pierniczków, dzisiaj ma już 10 lat i znacznie rzadziej udaje mi się namówić na wspólnego pieczenie ciastek. 
Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, więc postanowiłam z tej okazji pokazać Wam kilka pomysłów na dziecięce gadżety kuchenne :) 


Zastawa z bohaterami bajek, ta z Muminkami jest śliczna i bardzo kolorowa. Dzieci ją uwielbiają.
Do kupienia : Sklep z powyłamywanymi nogami :)Kurki na jajka na miękko, zrobione z włóczki i kupione na festynie miejskim

Specjalny zestaw do wyrabiania ciasta,  melaminowa miska, plastikowe foremki do ciastek, drewniany wałek i łyżka. Dla małej kucharki lub kucharza :)
Dostaniecie je np. tutaj DomDorotyNasze prababcie bawiły się prawdziwą porcelaną, na targach staroci można czasami znaleźć taki stary serwis. Prawdziwa porcelana w wersji mini jest naprawdę prześliczna. 


Nie ma jak piknik szczególnie kiedy mamy do dyspozycji tak piękny kosz piknikowy.
Do kupienia: Małe Marzenia

Super pojemniczki do własnoręcznego przygotowywania lodów. Dzieci będą zachwycone bo mogą zrobić lody o ulubionych smakach. Dla rodziców to pewność, że to co znajdzie się w lodach jest zdrowe i nie zawiera chemii, jeśli tak sobie postanowimy. Tadzio najczęściej wlewa do pojemniczków sok wiśniowy, ale gdyby tylko mógł robiłby wyłącznie lody colowe ;)
Nasze pojemniczki są ze sklepu TIGER 
Zestaw dla miłośników koni, talerzyk, miseczka i kubek. Zestaw z grubej porcelany nie podda się małym rączkom zbyt szybko :)
Do kupienia DomDoroty.pl 


Nasza ukochana książka, którą oglądamy często po prostu dla przyjemności, snując plany który z tortów Tadzio dostanie na kolejne urodziny. Niestety nie mam zdolności plastycznych, więc torty które robię są znacznie mniej imponujące, niż te w książce, ale wielokrotnie zainspirowały mnie do zrobienia czegoś specjalnego. 

Książkę można kupić np. w sklepie  Tortownia 
Drożdżówki z truskawkami 
Więcej przepisów w zakładce
DZIECI

Wspaniałego Dnia Dziecka :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...